Please update your Flash Player to view content.
 QUBER - get it free

OPEN WATER DIVER - JUNIOR

Kurs PADI Open Water Diver jest pierwszym samodzielnym stopniem nurkowym PADI. Po ukończeniu kursu otrzymasz certyfikat, który uprawnia Cię, do nurkowania z partnerem na głębokość do 18 metrów (12 metrów dla Junior OWD), uczestnictwa w wybranych kursach specjalistycznych oraz kursie zaawansowanym Advanced Open Water Diver.

Kurs przewidziany jest dla osób w wieku od 15 lat (od 10 lat dla kursu Junior OWD)

Podczas kursu zapoznasz się z zasadami nurkowania w pełnym sprzęcie nurkowym, nauczysz się go montować i obsługiwać na powierzchni i pod wodą. Przede wszystkim jednak przeżyjesz wspaniałą podwodną przygodę w miłym towarzystwie i pod okiem doświadczonego instruktora. Nauczysz się również zasad, aby każde zanurzenie odbywało się bezpiecznie i zgodnie z planem nurkowym.

Aby przystąpić do kursu OWD musisz mieć ukończone 15 lat (10 lat dla kursu Junior OWD), posiadać podstawową umiejętność pływania i chcieć przeżyć wspaniałą przygodę!

Na czas kursu dostaniesz od nas kompletny sprzęt nurkowy łącznie z ABC czyli płetwy, maska i fajka, jeżeli takiego jeszcze nie posiadasz.

Jak wygląda kurs ?

Kurs składa się z 5 zajęć teoretycznych, 5 zajęć na basenie oraz 4 nurkowań na wodach otwartych. Na zajęciach teoretycznych instruktor omówi podstawowe zasady nurkowania, wprowadzi Cię w jego tajniki i powie jak nurkować bezpiecznie oraz sprawdzi na ile opanowałeś materiał zawarty w podręczniku, a w razie braków wyjaśni dodatkowo, tę część materiału, która przysporzyła kłopoty i nie została zrozumiana Po zakończeniu każdego wykładu odbywają się zajęcia basenowe, gdzie będziesz w praktyce sprawdzać swoje umiejętności. Na basenie pierwszy raz włożysz na siebie pełny ekwipunek nurkowy, weźmiesz pierwszy oddech pod wodą i nauczysz się podstawowych czynności koniecznych do bezpiecznego nurkowania.

Po zakończeniu części teoretyczno-basenowej rozpoczyna się to, co najbardziej kręci- nurkowania w wodach otwartych. Pozwolą Ci one, na oswojenie się ze sprzętem i nabranie pewności siebie. Pod okiem instruktora będzie czas na ponowne przećwiczenie i udoskonalenie umiejętności nurkowych nabytych na wykładach i w basenie. Poznasz także typowe sytuacje nurkowe oraz warunki panujące w okolicznych zbiornikach wodnych.

cennik_kursuzapisz_na_kurs