Please update your Flash Player to view content.
 QUBER - get it free

NAUCZYMY NURKOWAĆ KAŻDEGO!

Szkoła Nurkowania 4Dive powstała z myślą o profesjonalnej obsłudze wszystkich, którzy chcą rozpocząć nową, wspaniałą przygodę, jaką jest nurkowanie lub podwyższyć swoje dotychczasowe umiejętności i kwalifikacje nurkowe. Nasze ulubione motto to: "Nie gadamy nurkujemy"

W zasadzie jesteśmy w stanie nauczyć nurkowania każdego kto umie pływać. Być może bedzie wymagało to trochę wiecej czasu i potu czy kilku dodatkowych zajęć, ale gwarantujemy sukces końcowy.

Obecnie szkolimy w centralnej i północnej  Polsce Warszawie i Elblągu. Zajęcia w Warszawie prowadzimy na Ursynowie tuż przy stacji metra Kabaty. Tu odbywają się wykłady i zajęcia basenowe.  W okresie letnim wiekszość szkoleń prowadzimy nad jez. Hańcza ze wzgledu na bardzo dobrą przejrzystość wody i infrastrukturę. Ale oczywiście możemy przeprowadzić szkolenia w Egipcie, Chorwacji czy  dowolnym innym  miejscu na Świecie :)

 

 

Kilka słów o mnie:

Jestem przede wszystkim nurkiem, a dopiero później instruktorem. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: ponieważ sam bardzo lubię nurkować. Dlaczego w takim razie szkolę? Bo staram się zarazić innych ludzi tą pasją, chcę się z nimi podzielić przygodą, jaką jest nurkowanie. Chcę, aby ludzie wyszkoleni przeze mnie czuli się pod wodą przede wszystkim bezpiecznie i komfortowo. Chcę obalić mit o nurkowaniu rekreacyjnym, że jest sportem ekstremalnym i niebezpiecznym.

Choć nie preferuję żadnej organizacji większość szkoleń podstawowych staram prowadzić w PADI - organizacji najbardziej rozpoznawalnej na świecie.Dlaczego właśnie w tej organizacji? Odpowiedź jest prosta. Zrzesza ponad 130 tysięcy instruktorów na całym świecie, 75 proc. nurków zostało wyszkolonych w tej właśnie organizacji. Zapewnia jednolite systemy i standardy nauczania na całym świecie i w każdym zakątku ziemi. Gdziekolwiek nie pojedziesz na urlop i zechcesz nurkować rekreacyjnie, Twój certyfikat będzie honorowany. Poza tym specjalizuje się w programach nauczania dla dzieci. Czy wiesz, że w systemie PADI (Proffesional Asociation Diver Instruktor – Zrzeszenie Profesjonalnych Instruktorów Nurkowania), mamy opracowane programy szkoleniowe dla dzieci już od 8 roku życia?

To oczywiście nie oznacza, że iine organizacje są...gorsze. Statystycznie rzecz biorąc są mniej popularne na świecie ale oczywiście wszędzie honorowane. Jestem nurkiem i instruktorem także w wielu innych  organizacjach nurkowych.

Wszystkich chętnych i chcących ukończyć szkolenie w innej okreslonej organizacji zapraszamy także na kursy prowadzone wg standardów federacji CMAS czy  najstarszych organizacji technicznych na świecie IANTD, PSAI.

 

Kim jestem?
Piotr Dybikowski, urodzony i zamieszkały w Elblągu i obecnie w Warszawie
Wykształcenie: Inż. Mech. Politechnika Gdańska
Zawód: różnie - od mechanika do prezesa
Drugi zawód: instruktor nurkowania

Ksywka: Dybik

Inne parametry: 171cm, 73 kg

Stopnie nurkowe:
CMAS: Instructor No. POL F02 M1 10 000002
GUE: Fundamentals
IANTD: Full Trimix Instruktor, Technical Cave Diver
NACD: Cave Diving
PSAI: CCR Diver, DPV Diver
PADI: Staff Instructor, Emergency First Response Instructor No. OWSI-250238, Trymix Instruktor

Ulubiony sprzęt:
Skrzydła: DIveRite, Halcyon, Zeagle
Skafandry: DUI, Bare, Ursuit, Santi -już coraz mniej ze wzgledu na cenę.
Ocieplacze: DUI, Santi, Scubatech
Latarki: Yellow Diving, Salvo
Automaty: generalnie Diverite Apeks i Scubatech
Komputery: DR5,Sherwater, X1, Suunto, VR3, Digital
Rebreathery: PELAGIAN,
PSCR: Tres Presidentes
Skutery podwodner:CUDA, X-scooter

Ulubione miejsca:
W zasadzie nie mam… Lubię wszystkie nurkowania: od szuwarowych po bardzo głębokie. Lubię nasze jeziora, wraki Bałtyku, Egipt, Chorwację, Norwegię, jaskinie Francji, Florydy, no i wszystkie te miejsca, w których jeszcze nie byłem… Lubię po prostu nurkować.

Liczba nurkowań: 2000+

Inne zainteresowania: trochę fotografia, dobra muzyka, sport

 

Dlaczego warto nurkować?
Nurkowanie daje nam unikalną możliwość pokonania własnych słabości i dokonania zmian w życiu. Jeśli chcesz naprawdę poszerzyć swoje horyzonty – dobrze trafiłeś. Nurkowanie zabierze Cię w miejsca, których jeszcze nigdy nie widziałeś. I prawdopodobnie odmieni Twoje życie. Otworzy Twoje oczy i zmysły na nowe doznania. Bez względu na to ile masz lat: czy jesteś nastolatkiem czy dojrzałą osobą. Nie ma to żadnego znaczenia. W każdej chwili możesz rozpocząć nową, fascynująca przygodę w swoim życiu.
Jeśli wciąż nie jesteś przekonany czy nurkowanie jest dla Ciebie, zadzwoń i umów się na intro. Jestem przekonany, że podobnie jak ja zechcesz rozpocząć kurs i dalej nurkować.