Please update your Flash Player to view content.
 QUBER - get it free

hancza

Szkoła nurkowania 4Dive jak co roku zaprasza na nurkowania nad najgłębszym jeziorze w Polsce. Jak co roku  nad Hańczą u Państwa Słowikowskich będziemy prowadzić regularne szkolenia i obsługę dla nurków.

W okresie 30.05-08.06.2014 zapraszamy na szkolenia techniczne - Technical Diver + Normoxic Trymix nad jez. Hańcza. W podanym okresie odbedą 2 turnusy szkoleniowe. Zainteresowanych  proszę o kontakt  Piotr 500 138 000 .

Zapraszamy rówież wszystkich licencjonowanych nurków do wspólnych nurkowań w tym czasie.

 

 

hancza1 W okresie czerwiec - wrzesień 2014 zapraszamy wszystkich licencjonowanych nurków oraz tych którzy chcą zacząć przygodę z nurkowaniem nad najpiękniejsze jezioro w Polsce. Hańcza to również jedno z najczystszych jezior, urzeka swoim ukształtowaniem dna, oraz podwodnymi formacjami. W akwenie o przejrzystości przekraczającej czasem 15m obejrzeć można słynne ścianki oraz spotkać takie ryby jak miętus, głowacz, sieja czy sielawa. Kto choć raz odwiedzi to urokliwe miejsce z pewnością będzie chciał tam powrócić.

 

Przewidujemy bogaty program nurkowy i fakultatywny.

 

Dojazd
Szczegółowe plany dojazdu z Warszawy (tutaj), Elbląga (tutaj). Rzeczywisty czas dojazdu z Warszawy, Elbląga to w zależności od warunków na drodze 4-6h. Dla niezmotoryzowanych mamy miejsce w naszych samochodach.

Zakwaterowanie
Dla gości po wcześniejszym uzgodnieniu mamy możliwość zakwaterowania w pensjonacie agroturystycznym  w pobliżu jeziora Hańcza (gospodarstwo agroturystyczne Państwa Słowikowskich). Mieszkamy  w pokojach 2, 3, i/lub 4 osobowych. Wszystkie pokoje posiadają własny węzeł sanitarny (WC, umywalka i prysznic). Na miejscu jest miejsce do grillowania, oraz miejsca do rozpalania ogniska. Parking dla gości jest bezpłatny, można tu także przyjeżdżać z psami. Stołujemy się na miejscu. Wspaniałe, regionalne menu w którym znajdą się takie specjały jak babka ziemniaczana i kartacze. Istnieje możliwość kuchni wegetariańskiej. Do dyspozycji nurków przeznaczona jest również suszarnia na skafandry i magazyn na sprzęt nurkowy.
blaskowizna01 blaskowizna02 blaskowizna03
blaskowizna04 blaskowizna05 blaskowizna06
blaskowizna07 blaskowizna08 blaskowizna10
blaskowizna11 blaskowizna12 blaskowizna13
blaskowizna14 blaskowizna15

Koszty pobytu
Poniżej Podajemy przykładowe koszty pobytu w pensjonatach agroturystycznych:
Nocleg: 44 zł / doba / os.
Śniadanie: 16 zł / doba / os.
Obiad: 23 zł / doba / os.
Kolacja: 16 zł / doba / os.
( nocleg+całodzienne wyżywienie - 99 zł /doba/os. )
Jak zawsze  kładziemy szczególny nacisk na bezpieczeństwo nurkowań i dla wszystkich którzy posiadają odpowiednie uprawnienia oferujemy Nitrox. Jeśli nie posiadasz uprawnień do stosowania wzbogaconych mieszanek zawierających więcej niż 21% tlenu, zapraszamy na szkolenie nad Hańczą.

Cennik nabijania butli:
Powietrze: 1,20 zł/litr pojemności wodnej butli
Nitrox: 21%-32% 1,50 zł/litr pojemności wodnej butli
Nitrox: 32%-50% 3,5 zł/litr pojemności wodnej butli
Nitrox: 50%-100% 4,5 zł/litr pojemności wodnej butli
Hel : 0,18 zł/litr rzeczywisty helu


Informacje uzupełniające

Zapraszamy do nas również osoby towarzyszące, nienurkujące. Cisza i malownicza okolica są gwarancją miłego spędzenia czasu oraz odpoczynku. W trakcie miedzy nurkowaniami można zwiedzić charakterystyczne atrakcje turystyczne dla tego regionu.

  1. Wiadukty Kolejowe w Stańczykach. Budową przypominają Rzymskie akwedukty. Stanowią pozostałość niemieckiej kolei. Długość 180m, wysokośc ok. 40m.
  2. Skansen wsi Litewskiej. Oryginalna zagroda wiejska. Można skosztować specjałów kuchni litewskiej.
  3. Suwalski Park Krajobrazowy. Niezwykłe ukształtowania terenu, malownicze jeziorka i lasy, głazowiska oraz najgłębsze jezioro Polski - Hańcza.
  4. Konkatedra im. św. Aleksandra. Klasycystyczny Kościół.
  5. Klasztor Kamedułów na Wigrach. Zbudowany 1694- 1745, zniszczony w czasie działań wojennych I i II wojny światowej. Obecnie siedziba parafii, a budynkach poklasztornych znajduje się Dom Pracy Twórczej.
  6. Bazylika W Sejnach oraz obiekty poklasztorne Dominikanów.
  7. Ruiny Pałacu Paca w Dowspudzie.Pałac był niezwykle piękny, niestety rozebrany. Dziś pozostała jedynie wieża bociania, piwnice oraz resztki bramy podjazdowej. Wokół piękny, choć zaniedbany park.
  8. Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej z "cudowną" studzienką.
  9. Muzeum Twierdzy Osowiec: fortyfikacje i podziemia. Osowiec to także siedziba Biebrzańskiego Parku Narodowego.